kelionių akimirkos.jpg

Piešiniuose - kelionių akimirkos

Asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“ ir nepelno siekianti organizacija Lietuvių informacijos ir kultūros sklaidos bendruomenė Airijoje sugalvojo, kaip susitikti lietuviams, kurie gyvena toli vieni nuo kitų, tačiau keliauti ir ko nors sužinoti nori. Projekte „Literatūrinės Tuktuko kelionės“ pasakojame ne tik apie tai, kaip gyvena vaikai Airijoje ir Anykščiuose, kas mus jungia, bet ir stengsimės patys pakeliauti. Nors mintimis arba piešiniais. Taip, taip – piešiniais.

Į skelbtą piešinių konkursą „Tuktukas keliauja“ atsiliepė kelios dešimtys vaikų iš Lietuvos, Airijos ir net Norvegijos. Lituanistinė mokykla „Rytmetys“ iš Norvegijos atsiuntė net kelių vaikų piešinius. Mes įrodėme, kad vaikų ir Tuktuko negali sulaikyti joks virusas. Štai Norvegijoje gyvenantis 7 metų  Jokūbas Žukauskas konkursui „Tuktukas keliauja“ atsiuntė piešinį “ Mano svajonių žvejyba ,Norvegijoje“, mat Jokūbas keliauja beveik kiekvieną dieną. Daug laiko praleidžia gamtoje, eina į miškus ir kalnus. Grįžęs iš mokyklos berniukas skuba pasiimti meškerę ir išplaukia žvejoti. 

O 5 metų Mėta Cymermonaitė iš lituanistinės mokyklos „Rytmetys“ keliavo prie Baltijos jūros ir net į Vaivorykštės šalį.  Vienuolikmetis Titas Cymermonas svajoja nukeliauti į Japoniją, Laura Kielaitė – į Jamaiką, o dešimtmetis  Ignas Eitkevičius iš Anykščių rajono Naujųjų Elmininkų – į fantazijos šalį. Dešmtmetė Karina Sura – Motužytė 10 metų pažymėjo vietas, į kurias norėtų nukeliauti, o Liepa Pečiulaitytė iš Airijos nupiešė Lietuvos žemėlapį, kuris pasakoja, kad mūsų šalyje yra daugybė vietų, kuriose galima apsilankyti.

Dėkojame vaikams už dalyvavimą ir Tuktukas nusprendė pačių gražiausių piešinių autorius apdovanoti knygomis, kurios padės smagiai leisti ilgus rudens vakarus.

Asociacija „Aukštaitijos komunikacijos projektai“

Lietuvių informacijos ir kultūros sklaidos bendruomenė Airijoje

Lietuvos%20Kult%C5%ABros%20taryba_edited

Daugiau Tuktuko kelionėse