ORO BALIONAI

Lietuva turi daugiausiai oro balionų tenkančių 1-am asmeniui. Vilnius taip pat yra viena iš kelių sostinių pasaulyje virš kurios galima skristi oro balionu.

Beauty of Flight

MILIJONO CENTŲ PIRAMIDĖ

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų, kuri yra įrašyta į Gineso rekordų knygą. Ji pastatyta iš lietuviškų 1 cento monetų prieš euro įvedimą, taip pagerbiant buvusią Lietuvos valiutą litą.

Centu piramide (1).jpg

3,5 MILIJONO


Daugiau nei 3,5 milijono žmonių visame pasaulyje kalba lietuvių kalba.

962.jpg

SOSTINĖ VILNIUS

Tai viena žaliausių sostinių Europoje, kurios net 43 % užima augalija ir atviros erdvės. Viso miesto teritorija užima 402 km².

476.jpg

LIETUVOS VĖLIAVA - AUKŠČIAUSIOSE PASAULIO VIRŠŪNĖSE

Alpinistas Vladas Vitkauskas užnešė Lietuvos vėliavą į aukščiausias visų žemynų viršūnes.

Vladas Vitkauskas.jpg

LIAUDIES BUITIES MUZIEJUS

Šis muziejus, įkurtas Rumšiškėse 1974 metais yra didžiausias muziejus Europoje po atviru dangumi.

Rumsiskes._Liaudies_buities_muziejus._20

ĮDOMYBĖS APIE LIETUVĄ IR LIETUVIUS

LIETUVIŲ KILMĖS ĮŽYMYBĖS

Jasonas Sudeikis

Holivudo aktorius, įgarsintojas, scenaristas ir komikas. Jo kūrybinėje biografijoje – daugybė kino filmų, televizijos laidų.
foto: wikipedia.org

Seanas Penas

Įžymusis aktorius yra lietuvis-amerikietis, vaidinęs daugybėje filmų, nominuotas net penkioms Oskaro statulėlėms ir dvi jas laimėjęs. S. Pennas gimė Los Andžele 1960-aisiais. Jo seneliai buvo lietuviai-žydai.
foto: 15min.lt

Richardas Durbin

Jungtinių Amerikos Valstijų senatorius Ilinojaus valstijoje.2006 metų balandžio mėnesį "Time" žurnalas pripažino senatorių R.Durbiną vienu iš dešimties geriausių Kongreso senatorių. Jo mama lietuvė, gimusi Jurbarke.

foto: wikipedia.org

Ruta Lee

Žymi Amerikiečių aktorė, kuriai 2006 m. suteikta žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje. Yra sukūrusi virš 100 vaidmenų. Gimė Lietuvos emigrantų šeimoje.
foto: Palm spring life 

Birutė Galdikas

Pasaulinio garso lietuvių kilmės antropologė, gamtosaugininkė, biologijos daktarė yra Tarptautinio orangutangų globos fondo prezidentė.
foto: wikipedia.org

Anthony Kiedis

Red Hot Chilli Peppers vokalistas. Anthony proseneliai kilę iš Tauragės, į Ameriką emigravo XXa. pradžioje.
foto: wikipedia.org

Atlikėja Pink

Dainininkės Pink, kurios tikrasis vardas yra Alecia Moore, mama Judy Moore yra kilusi iš Lietuvos.
foto:wikipedia.org

223,6 cm

Tokio ūgio yra aukščiausias Lietuvos žmogus – legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis.

  4

Lietuva yra 4 vietoje pasaulyje vertinant informacinių technologijų įgūdžius.

TOP 500

Trakų pilis – tarp 500 įspūdingiausių pasaulio vietovių.

2004 05 01

Lietuva tapo pilnateise ES nare.

V.Urbonas

2007 m. rugpjūčio mėnesį, Vidmantas Urbonas pirmasis pasaulyje perplaukė šaltą Baltijos jūrą.

282,10 m

2005 m. Palangoje buvo suverti ilgiausi Baltijos šalyse gintaro karoliai, kurių ilgis 282,10 m, o svoris 16,048 kg.

Lietuvių kalba

yra senesnė net už graikų, slavų ar net lotynų. Ji priklauso indoeuropiečių grupei ir yra arčiausiai sanskrito.

2011 m.

Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal interneto įkėlimo ir parsisiuntimo greitį.

ŽAISLŲ MUZIEJUS

2012m. sostinėje buvo atidarytas Žaislų muziejus, kuris 2014 m. atsidūrė geriausių pasaulio žaislų muziejų dešimtuke. Čia galima pamatyti seniausių lietuviškų žaislų, taip pat įvairių žaidimų, kuriais žaidė mūsų tėveliai. Kai kuriuos žaislus galima išbandyti patiems, o taip pat čia rengiami edukaciai užsiėmimai, interaktyvūs žaidimai.

RAKETOS BRĖŽINIAI

Kazimieras Semenavičius ( apie 1600- 1650 m) buvo žymiausias XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mokslininkas. Jis sukūrė šiuolaikinės raketos brėžinius ir išleido veikalą apie karybos pasiekimus ir tai, kaip turėtų atrodyti raketa.

KREPŠIASVYDIS 

Kas lietuvius išmokė žaisti krepšinį? Ogi tas pats Darius, kuris buvo kariškis, lakūnas, "Lituanica" perskridęs Atlantą, ir dar sportininkas. Pirmosios Lietuvoje vyrų krepšiasvydžio rungtynės įvyko 1922 m. balandžio 23 d. tarp Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos bei Kauno rinktinės komandų. Baigėsi rezultatu 8:6. Mums dabar atrodo kelia šypseną toks rezultatas, o tuomet laikraščiai rašė, kad įtemptose rungtynėse publika šėlo, džiaugėsi puikiu krepšiasvydininkų žaidimu, trypė kojomis ir negailėjo katučių aikštelės didvyriams.

PIRMASIS PALYDOVAS

LituanicaSAT-1, vienas iš dviejų pirmųjų Lietuvos palydovų, kuris į kosmosą buvo iškeltas 2014 m. sausio 9 d. bendradarbiaujant su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija NASA.

Nanopalydovas orbitoje praleido maždaug 6 mėnesius. Misijos tikslai buvo išbandyti Lietuvoje pagamintas silicio saulės baterijas,  nufotografuoti Žemę ir Lietuvą. Taip pat ištransliuoti tuometinės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą „Linkėjimai visiems lietuviams visame pasaulyje“.

LAIVAI LIETUVOJE

Kuršių nerijos žvejai turėjo unikalią burinę valtį - kurėną. Iki XXa. vidurio plaukdami dviem kurėnais žvejai ištiesdavo vieną didelį bendrą tinklą ir tokiu būdu žvejodavo. Šiomis valtimis taip pat buvo gabenamos prekės, gyvuliai.

PASAULYJE GARSŪS LIETUVIAI 

MIRGA GRAŽINYTĖ - TYLA

Lietuvių dirigentė, Zalcburgo valstybinio teatro  bei Birmingamo miesto simfoninio orkestro muzikos direktorė. Klasikinės muzikos portalo „Classic FM“ vadinama geriausia pasaulio moterimi dirigente. Gražinytė-Tyla gimė Vilniuje, muzikų šeimoje.

Mirga Gražinytė Tyla.jpg

Foto: wikipedia.org

ARŪNAS MATELIS

Kino režisierius laikomas vienu labiausiai Lietuvos vardą užsienyje 2006-aisiais garsinusiu žmogumi. Jo dokumentinis filmas „Prieš parskrendant į žemę“, JAV buvo įvertintas dviem prizais Silverdoks ir Bruklino festivaliuose, pelnė prestižinį Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą, buvo apdovanotas Amsterdamo, Madrido ir Leipcigo festivaliuose. Jis taip pat buvo įvardintas tarp 61 pretendento į „Oskaro“ nominaciją Geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Arunas Matelis.jpg

foto: Visuotinė lietuvių enciklopedija

JONAS MEKAS

‎Filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu. 1964 metais jis įkūrė „The Filmmakers‘ Cinematheque“, palaipsniui išaugusį į „Anthology Film Archives“ – vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio filmo archyvų. 1922m. gimė Biržų rajone Semeniškiuose.

Hoberman-JonasMekas.jpg

foto: New York Times

DALIA IBELHAUPTAITĖ

Garsi lietuvių ir Didžiosios Britanijos teatro ir operos režisierė, prodiuserė, daugelį metų su vyru, žymiu britų režisieriumi, Deksteriu Flečeriu, gyvenanti Londone. Režisavo daug spektaklių, operų įvairiuose Londono teatruose. Vadovauja meistriškumo seminarams: Karališkasis nacionalinis teatras ir Nacionalinės operos studija Londone, L.Strasbergo institutas, Los Andželas, Olandija, Kinija, Izraelis. Dirba Vilnius City Opera.
 

Dalia_ibelhauptaite.jpg

foto: wikipedia.org